31.5. 2026
Už je to tady!!! NE, nemáme další díl, jen nový příspěvek do aktualit 🙂
Šárka dodělala postavy a teď se trápí s pozadím ()() (naštěstí né svojím). Je až s podivem, kolik to dá práce, a přitom taková blbost! Ale hned jde poznat, když se to odflákne…
Pavel stále (ne)pracuje na bublinkách (a je to fuška).
Vizitka se nám zasekla někde v půlce, při přechodu z tabletu na počítač, visí někde ve vzduchoprázdnu (asi v klaudu). Třebas ji do zimy stihneme převést zpět do reality.
Protože nám to tak odsýpá, tak jsme se teď zrovna rozhodli, že začneme souběžně pracovat na 3. díle našeho komixu.
Efektivitě zdar!!
P.S.
Další důvod, proč se na komixu nejede na 100%:

6. 3. 2026
Týjo, 3 měsíce od posledního zápisu, to není zas tak špatný…
Jde to pomalu, ale jde. Kam? To nevíme…. :]
Šárka už má hotový INK a Pavel dělá pomalu bublinky. Šárka začala vybarvovat postavy a Pavel stále pečlivě (haha) dělá bublinky. Venku se udělalo jaro, tak to teď jde trochu pomaleji (hlavně ty bublinky).
Tak zase napíšeme, až se to pohne.
10. 1. 2026
Tak tu máme zase nový rok! A co se stalo nového? Šárka začala chodit do práce, ale naštěstí jen na poloviční úvazek, takže se nemusíte bát, že bychom na komiks zanevřeli. Dále jsme upgradovali malovací vybavení grafickým tabletem. Fakt super, ale má to háček: připojuje se na notebook, o který je teď doma boj (zatímco o tablet, na kterém malovala Šárka dříve, teď nikdo ani nezavadí pohledem, přitom předtím byl boj o něj). Trošku jsme zase pokročili s druhým dílem komiksu, Šárka teď pracuje na inku a Pavel na bublinkách.
Pokusíme se psát častěji, snad se nám to povede.
Páčko
7. 9. 2025
Tak prázdniny skončily, včely jsou zazimovány a řidičáky na motorky jsou doma. Výlety, tábory, chaty a další letní vylomeniny pomalu končí, děti se vrací do školy a školky a Šárka má zas konečně doma klid malovat. Finální nákres se pomalu blíží do cílové rovinky. Zvažujeme, že si vyrobíme vizitky, abychom trochu zapracovali i na té propagaci.
Pokud hledáte nějaký krásný, barevný a vtipný komiks na čtení pro děti, tak Šárka doporučuje (tedy kromě Viki a Zmatěje :D) sérii komiksů od Petra Kopla: Morgavsa a Morgana. My na nich strávili celé parádní komiksové léto 😊 Kromě toho už máme doma od pana Kopla i knihu Komiksový náčrtník, ať načerpáme další komiksové tipy.
Komiksu zdar
5. 6. 2025
Uff, jsme v polovině finálního nákresu. Přesněji řečeno na straně 17. Šlo by to rychleji, ale na nic není čas, aneb čím víc času, tím víc věcí, které ho vyplní, exponenciálně! Tak jsme začali chovat včely, učit se na klavír, dělat řidičáky na pořádný motorky, protože až bude více času, abychom na nich mohli zabíjet čas. Ale na komiks stále myslíme a silou vůle ho tlačíme po malých krůčkách vpřed (tak stránka týdně, když se zadaří).
…
Čte to někdo?
9. 1. 2025
Hurá, hrubá skeč 2. dílu je hotová, začínáme s finálním nákresem!
5. 1. 2025
Rozhodli jsme se začít psát aktuality. Samozřejmě máme každý jiné představy, co sem napsat. Šárka by chtěla psát aktuality jedním slovem a do minulosti (nechce psát do minulosti, ale chce „začít, tam kde jsme měli začít“… když jsme vytvořili tento web). Pavel říká, že to stejnak nikdo nebude číst, tak si sem můžeme psát, co chceme.
Takže to zkusíme takto a uvidíme co z toho bude.
A komiks? Přes vánoce se nemaluje (krom dětského pokoje) a nevymýšlí (brousíme, hoblujeme a stloukáváme WEB, už jste viděli Galerii Trablů?), snad jak skončí dětem prázdniny a nemoci, tak se na to Šárka zase vrhne.
